This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

inna strona informacji

to co chcesz wiedzieć

ciepło

Właśnie wymieniłam na taki piec 5 generacji na węgiel i drewno.Całość z nowym kotłem i robocizna 15000 zł.Dom ma 250 metrów a piec 25 KW.Sam piec ze sterownikami to wydatek 6400 zł u producenta MPM. Wszystko działa pięknie a rano w piecu nie ma żadnych resztek,palę suchym drewnem.Proszę pisać prawdę i nie oszukiwać ludzi.Piec na pellet to koszt ponad 10 tys zl. Dochodzi montaz. W podlogowce 150m2 ogrzejesz za 2700 zl max. Warunek: nowa instalacja.najtańsze i najwygodniejsze jest ogrzewanie prądem,po prostu kupuje się kawałek grubego kabla i podłącza się go do Józka a Józek ma prąd za darmo bo podłączył się do kabla bardzo grubego jak przekopywał ogródek i tyle w temacie.dlaczego nie propaguje się ogrzewania ciepłem skumulowanym pompą ciepła. Wykorzystujemy naturalne ciepło gruntu ok. 5-6 stopni C a także ciepło powietrza do 0 ( i mniej) stopni C. Pompa ciepła kumuluje tak niską temperaturę do 45 stopni – takim ciepłem ogrzewamy wnętrza i ciepłą wodę użytkową. 21 lat ogrzewam w ten sposób dom i płacę 150-200 zł/miesiąc za energię elektryczną. Sprawność układu jest taka, że 1kW mocy elektrycznej daje 7 – 9 kW mocy cieplnej. Odnoszę wrażenie, że ten powszechny w Europie system został u nas celowo „przyporządkowany” do sektora „źródła termalne”, co jest bzdurą ale jak widać, temat nie jest popularny i chyba o to chodzi. Mamy polskich producentów, którzy produkują, montują i biorą odpowiedzialność za sprawną pracę systemu. Lobby innych źródeł energii celowo okłamuje, że system jest niewydolny, kosztowny, wymagający – oświadczam, że to wierutne bzdury i mam na to dowody zebrane podczas użytkowania. Jeśli chodzi o materiał przedstawiony to odnoszę wrażenie, że został napisany pod lobby gazowe.Roczny koszt ogrzania domu węglem kosztuje od 1500 do 2000 zł kto to pisze przeciez tona węgla kosztuje 1100 zł i żeby ogrzać do potrzeba około 5000 tysięcy a nie 1500 złJa mam węgiel po 800-900 za tonę, spalam 3-4 tony zależnie od zimy. Same bzdury w tym artykule. Dom to może być i 500 metrowy, jak i klitka 50 metrowa, bo też takie cuda widziałem.ak ktoś buduje (remontuje) dom, to montaż ogrzewania niskotemperaturowego (ogrzewanie podłóg, ścian, stropów) to ciśnieniowe udrażnianie rur podstawa. Można to grzać czym popadnie. Jak ktoś ma dużą działkę, to najlepsze są panele PV i pompa ciepła. Panele można chłodzić latem (zwiększa się ich sprawność) i ogrzewać kolektory w ziemi, z których zimą pompa ciepła będzie ogrzewała dom. Należy pamiętać że przyłącz gazu też kosztuje. Czas kiedy robimy za „palacza” też :) .

About

wentylacja
klimatyzacja mechaniczna wentylacja Warszawa restauracja włoska Warszawa wentylacja Warszawa