This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

inna strona informacji

to co chcesz wiedzieć

instalacja

,moim zdaniem , mieszkałem w blokowym mieszkaniu o metrażu 70 m za ogrzewanie płaciłem 220 zł, miesięcznie czyli 2640zł, rocznie. Od 14 lat mieszkam w domu o metrażu 165m ogrzewanym gazem zaznaczam że dom jest wybudowany w 1994r czyli nie jest to dom dobrze ocieplony i za ogrzewanie właśnie gazem płace 3000zł, uważam że ogrzewanie gazem jest tanie.sponsorowany przez ochronę środowiska widzę jak tak chcecie ekologi to niech mnie płacą za prąd to będę z miłej chęci dom ogrzewał a tak chce grzać jak najtaniej dlaczego bo jest w Polsce drogo i bieda Dlaczego tak jest to ujęte w artykule co wybrać za opał , kiedy z dóry narzuca sie zakaz palenia węglem kazdej postaci i ekogroszkiem ? ! niech redaktor wejdzie w realne życie i zobaczy co ma zrobić polak gdy wprowadzone ma ograniczenie od górnie przez ustawę.Pale drewnem i jestem zadowolony kupuje z nadleśnictwa albo z wycinek miejskich.
Dąb w nadleśnictwie 150zł , Grab 170zł , brzoza 140zł ,sosna 100zł. Na dziś są dwa długofalowo opłacalne rozwiązania:
1. Gaz – czystość w domu i dla twoich sąsiadów – nie trujesz sąsiądów rakotwórczymi spalinami węgla, nie brudzisz ich domów swoimi pyłami. Relatywnie niedrogi piec służący ci wiele lat, przy bardzo niskich kosztach serwisowania. Straty dystrybucji ciepła z pieca gazowego w budynkach niewielkie.
2. Ogniwa fotowoltaiczne ze wspomagającą pompą ciepła. Bardzo duży koszt inwestycji 6-8 razy większy niż dla gazu. Bardzo tanie ogrzewanie dla ludzi bogatych i pasjonatów eko.
Dla tych co nie mają gazu czy ogniw, a chca wygodniej ogrzewać – dogrzewać, za nieduże pieniądze, prądem z wykorzystaniem weekendowych taryf prądu. Całe weekendy, dni wolne od pracy, noce i 2h popołudni masz tani prąd. Zyskujesz na używaniu pralki, czajnika, zmywarki, telewizora itd, czy bojlera ciepłej wody, w czasie kiedy najwiecej go spędzasz w domu.
W godzinach tanich energia prądu jest niewiele droższa od gazu. Na cały dom 3-4 Grzejniki elektryczne powietrzne kosztują 200-300zł, a proste programatory to tego 100-150. Pod warunkiem że twoja domowa instalacja wytrzyma prawie ciągłe obciążenie 3-4kW, z chwiląwą opcją 7-8kW (czajnik, piekarnik, zmywarka), to odetchniesz od obsługi brudnego śmierdzącego węgla. A swoich sąsiadów będzisz mniej truł i mniej brudził im domy. Jeśli twoja instalacja elektryczna nie jest tak wytrzymała, to włączysz chociaż jeden grzejnik 1,5kW w jednym centralnym pomieszczeniu by podgrzać dom. A nawet ogrzać w dni jesieni lub wiosny.
Całkowicie odradzam węgiel spalany w jakichkolwiek piecach.
Piec węglowy tzw. eko, to fałsz. Niektórzy co mają te piece to trują cały rok powietrze sąsiadom ogrzewając latem tylko wodę. Smród rakotwórczych spalin, choć mało dymnych, wchodzi do domów sąsiadów. Straty na piecach cały rok są ogromne 30-35%. Zużycie duże. Awarie to duży koszt napraw i wysokie koszty zużycia – zakup i montaż pieca 9tys.. Rocznie przez 15 lat – 600zł plus odsetki od kredytu. Przy piecu gazowym nawet kondensacyjnym najgorsza awaria – wymiana jednostki grzewczej – 2,5tys., co się nie zdarza. A nawet jeśli już to piec jest prawie nowy na następne 10-15 lat.
Albo jeszcze kupuje owocowe z sadów jabłoń , gruszka , czereśnia bardzo dobre do palenia .
Drewno schenie 2-3 lata tylko co roku uzupełniam. Za 2000zł to palenia i ciepła.
Dlaczego drewno dymi bo jest za wilgotne jaki jest 2-3 letnie nie ma takiego dymu pieknie się pali

About

wentylacja
klimatyzacja mechaniczna wentylacja Warszawa restauracja włoska Warszawa wentylacja Warszawa